Hlavní obsah

Maskovaný muž útočil nožem na lidi v pražském metru

Policie obvinila 37letého muže z loupeže v pražském metru. Podle svědků hrozil lidem nožem a chtěl peníze. Podezřelého zachytily rovněž bezpečnostní kamery, policie hledá v rámci vyšetřování další svědky jeho řádění.

Maskovaný muž útočil nožem na lidi v pražském metru

Incident se odehrál minulý týden ve čtvrtek, svědci se policii ozvali na tísňovou linku kolem 15. hodiny. Uváděli, že se ve stanici Hloubětín pohybuje muž s nožem.

„Podle popisu jednoho z oznamovatelů měl na sobě bílou mikinu, mluvil s ruským přízvukem a jel metrem na Palmovku,“ sdělila ve středu mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Policisté vzápětí muže se zahalenou tváří díky přesnému popisu a kamerovým záznamům dopadli. Podle kriminalistů se jedná o 37letého cizince. Jedním z napadených je například mladík, po kterém obviněný chtěl cigarety a peníze.

„Poškozený muži sdělil, že mu nic nedá a v nestřežený okamžik vyběhl z metra ven a zavolal na linku 158,“ popsala Siřišťová.

Ze záznamu kamer vyplývá, že podezřelý se pokusil napadnout také staršího muže s berlí, mladíka v černé bundě a muže s dítětem.

„Vzhledem k těmto skutečnostem žádáme očité svědky a další poškozené, kteří v inkriminovanou dobu cestovali metrem a potkali muže na záběrech, aby se ozvali na linku 158,“ dodala mluvčí. Kriminalisté případ vyšetřují jako loupež, za což muži hrozí až 10 let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků