Hlavní obsah

Manžel zavražděné Ireny Neffové popírá domácí násilí

Svou ženu jsem nikdy nebil. Asi tato slova mohla zaznít během výslechů z úst Roberta Nováka, který je obviněn z vraždy dcery známého publicisty a spisovatele Ondřeje Neffa Ireny.

Manžel zavražděné Ireny Neffové popírá domácí násilí

Podle zdroje Práva blízkého vyšetřování totiž Novák popírá, že by své ženě někdy předtím ublížil.

„Byl to velmi komplikovaný vztah, ale žádné informace o tom, že by svou ženu týral, policie zatím nemá,“ řekl ve středu tento zdroj. Ani provedená soudní pitva podle informací Práva neodhalila u Ireny Neffové stará zranění, která by tomu odpovídala.

Zdroj Práva ovšem jedním dechem dodal, že kriminalisté ve své práci pokračují a hodlají i v této souvislosti vyslechnout další svědky.

„Vím, že se tím policie zabývá. Předpokládám, že pravda vyjde najevo,“ reagoval na to ve středu Ondřej Neff.

Zavražděná Irena Neffová. Foto: Archiv rodiny

Přímo jemu si prý dcera nikdy nestěžovala. V těchto dnech se ale objevila v médiích nepotvrzená zpráva o tom, že Irenu Neffovou v minulosti nejméně jednou ošetřovala lékařka, která měla podezření na domácí násilí. Podle této zprávy však doktorka nakonec policii nezavolala, prý na naléhání Ireny Neffové.

Novákův právník Bohumil Petrů označil informace o týrání za zavádějící. „Jsou to dedukce a to vede k různým interpretacím, které vytvářejí nějaký mediální obraz. Troufám si tvrdit, že rozhodně neodpovídá skutečnosti,“ sdělil Právu Petrů, který byl Novákovi přidělen ex-offo.

Manžel se k vraždě přiznal
Svého klienta navštívil ve vazební věznici v úterý večer. „Já k tomu můžu říct jen to, že se doznal a u vyšetřovatele popsal ze svého pohledu, co se v ten nešťastný den stalo,“ uvedl Petrů. Víc se vyjadřovat nechtěl.

Novák podle obvinění svou ženu koncem února uškrtil a její tělo zakopal v lese za Prahou. Poté dva týdny před rodinou předstíral, že zmizela, a pátral po ní. Motivem zřejmě bylo to, že se s ním žena chtěla rozvést.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků