Hlavní obsah
Hledaný Marcel Záruba Foto: Policie ČR

Majitel autobazaru urychleně rozprodal auta a zmizel do zahraničí i s penězi

Kriminalisté pátrají po 39letém Marcelu Zárubovi z Českých Budějovic. Jak uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner, tohoto vykutáleného podvodníka podezírají z bleskurychlého prodeje pravděpodobně několika desítek motorových vozidel. Peníze si pak prý nechal pro svoji potřebu a je podezřelý z trestného činu zpronevěry.

Hledaný Marcel Záruba Foto: Policie ČR
Majitel autobazaru urychleně rozprodal auta a zmizel do zahraničí i s penězi

„Hledaný podvodník provozoval v Českých Budějovicích autobazar MZ Cars autocentrum, a to na rohu ulic K. Světlé a Pražská třída. Od začátku letošního roku si nabral do svého autobazaru k prodeji několik desítek vozidel. Na základě smluv o zprostředkování prodeje motorových vozidel je pak nabízel a prodával. V nabídce měl vozidla jako například VW Golf, Ford Mondeo, Škoda Octavia, VW Passat a podobná,“ konstatoval Matzner.

Dále zmínil, že všechna vozidla či jejich většinu prý Záruba prodal značně pod cenou, a to během jednoho víkendu na konci září. „Veškeré peníze si ponechal pro svoji potřebu. Autobazar i internetové stránky označil jako v rekonstrukci a zmizel pravděpodobně mimo republiku,“ upozornil policejní mluvčí.

Kriminalisté zatím znají pouze několik podvedených majitelů prodaných vozidel. Škoda je tak zatím kolem 600 tisíc korun. Předpokládají však, že škoda i počty prodaných vozidel budou narůstat. S podvodníkem zmizely také veškeré doklady o počtu a přijmu vozidel do prodeje.

„Jak vyšetřovatelé zjistili, drzost podvodníkovi nechyběla. Jen pár vozidel nedokázal prodat, majitelé například nedodali technické průkazy. Vozidla pod záminkou rekonstrukce autobazaru vracel tak, že o prodejním víkendu zavolal majitelům, aby si vozidlo okamžitě odvezli jako neprodejné. Podvodník tak pravděpodobně chtěl mít čistý stůl, jen peníze jaksi zapomněl předat,“ dodal Matzner.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků