Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Lupiči na Znojemsku odpálili bankomat výbušninou

V půl čtvrté ráno Hevlínem na Znojemsku otřásl výbuch a poškodil obecní informační centrum. Původci výbuchu neměli vyhlédnutý majetek obce, ale instalovaný bankomat. Pachatelé jsou na útěku.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Lupiči na Znojemsku odpálili bankomat výbušninou

„Zatím neznámý pachatel použil v Hevlíně výbušninu na automat. Událost se stala kolem 3.30 hodin. Kriminalisté, kteří případ šetří, zajistili na místě stopy po použití trhavin,“ uvedl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek.

S ohledem na započaté vyšetřování nemohou prozradit víc. Policisté mají i záznam kamery, která zabírá prostor bankomatu. „Celkovou výši škody nelze v tuto chvíli upřesnit. Vyjádřit se musí provozovatel bankomatu,“ dodal s tím, že je třeba upřesnit škodu na bankomatu a zjistit, zda a jakou částku získali lupiči.

Exploze neušetřila ani majetek obce. „Bude se počítat v řádu statisíců korun. Jen defibrilátor představuje nějakých devadesát tisíc korun, k tomu nabíjecí zařízení, bezpečnostní dveře a další. Až v pondělí budeme mít přesnější čísla,“ uvedl starosta Antonín Pichanič (Moravané).

Bankomat v budově informačního centra v Hevlíně na Znojemsku začal sloužit lidem zhruba před půl rokem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků