Hlavní obsah

Letecké záběry fotbalových fandů: Z davu se kouří, létají dělobuchy

Videozáznam z policejního vrtulníku ukazuje stovky fotbalových fanoušků u zastávky metra Strašnická, kteří před sobotním derby míří od letenské Sparty k vršovickému stadiónu Slávie. Záběry připomínají srocení lidu, v davu se však blýskají dělobuchy a kouří se z dýmovnic. V souvislosti s výtržnictvím zadržela pražská policie 82 lidí.

Letecké záběry fotbalových fandů: Z davu se kouří, létají dělobuchy

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana skončil zásah až po půlnoci a do akce bylo nasazeno několik set policistů. Nejhorší byla odpoledne situace u stanic metra, kterým fanoušci jeli do Vršovic, a to jak na Hradčanské, tak u Strašnické. Ve Vršovicích po sobě fanoušci obou klubů házeli přes silnici světlice.

Policisté hlídají po skončení zápasu fanoušky Sparty.

Foto: Michal Doležal, ČTK

„Celkem na policejních služebnách skončilo 82 osob. Třináct pro podezření z trestných činů propagace fašismu, nebo výtržnictví,“ shrnul situaci pražský policejní mluvčí. [celá zpráva]

Fanoušci Sparty

Foto: Vít Šimánek, ČTK

Policejní těžkooděnci zasahovali i na stadiónu v Edenu. Několik sparťanů se po zápase, který skončil pro Spartu vítězně 2:0, dostalo na hřiště, kde se střetli s fanoušky druhého klubu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků