Hlavní obsah
Home Credit Arena v Liberci Foto: Mapy.cz

Kvůli bombě z války v Liberci evakuují tisíce lidí

Kvůli nálezu nevybuchlé letecké pumy poblíž víceúčelové haly Home Credit Aréna v Liberci evakuuje policie lidi z okolí v okruhu 750 metrů. Podle předběžného odhadu policistů budou muset prostor opustit řádově tisíce lidí. Bombu, která byla nalezena při výkopových pracích, následně zneškodní pyrotechnici. Sdělila to policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Home Credit Arena v Liberci Foto: Mapy.cz
Kvůli bombě z války v Liberci evakuují tisíce lidí

Policie byla k nálezu předmětu připomínajícího munici přivolána krátce po 14:30 do Doubské ulice. Pyrotechnik zjistil, že jde o leteckou pumu z druhé světové války a nařídil evakuaci okolí. Kromě domů se evakuace týká i nedalekého supermarketu a sportovní haly.

"Jakmile bude zajištěn bezpečný prostor, tak pyrotechnici začnou na té pumě pracovat," uvedla Sochorová. Na jak dlouho budou muset lidé opustit své domovy, není podle mluvčí zatím jasné.

Kvůli zneškodnění pumy bude nutné uzavřít i přilehlé silnice, upozornila mluvčí. Opatření se dotkne i části silnice R35 v úseku od obchodního domu Makro ke sjezdu u Globusu.

Evakuaci kvůli munici zažili v poslední době například lidé v Plzni, kde policie spolu s hasiči evakuovala asi 20 000 lidí kvůli nálezu válečné letecké pumy v areálu atletického stadionu ve Vejprnické ulici. V listopadu 2016 bylo v Brně evakuováno asi tisíc lidí poté, co se v Řípské ulici našla puma z 2. světové války.

Hned dvakrát museli své domovy opustit obyvatelé obcí v blízkosti muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Kvůli explozím v muničních skladech v roce 2014 muselo týden po výbuchu z 16. října 2014 odejít do bezpečí asi 770 lidí z Vrbětic a části obcí Vlachovice a Lipová a také z areálu bývalých Vlárských strojíren. Další evakuace nastala po druhém výbuchu 3. prosince 2014 a dotkla se asi 400 lidí z obcí Lipová a Haluzice i zaměstnanců strojíren.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků