Hlavní obsah

Kilometr pod zemí na Karvinsku zahynuli dva báňští záchranáři

V podzemí Dolu ČSM na Karvinsku v noci na pondělí tragicky zahynuli dva báňští záchranáři. Událost se stala asi 1 100 metrů pod zemským povrchem, bližší podrobnosti zatím nejsou známy.

Kilometr pod zemí na Karvinsku zahynuli dva báňští záchranáři

Příčinu úmrtí dvou mužů ve věku 34 let nyní zjišťují odborníci. „Můžu jen potvrdit, že nešlo o zával, výbuch, důlní otřes ani o nic podobného,“ uvedl mluvčí OKD Vladislav Sobol.

Podle informací Práva se záchranáři pravděpodobně udusili nebo otrávili důlními plyny.

„Je to pro nás velká rána. Za sebe i všechny zaměstnance OKD bych chtěl vyjádřit rodinám i blízkým zesnulých kolegů upřímnou soustrast,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva OKD Ján Fabián.

Okolnosti mimořádné události nyní vyšetřuje komise odborníků složená ze zástupců Obvodního báňského úřadu v Ostravě, vedení Dolu ČSM, společnosti OKD a odborářů ve spolupráci s Policií ČR.

V letošním roce jde o první tragickou událost v OKD. „Společnost OKD v posledních pěti letech výrazně zvýšila investice do bezpečnosti, za více než 11 miliard pořídila důlní technologie světových parametrů, které zvyšují bezpečnost práce, a horníkům pořídila nejmodernější ochranné a technické pomůcky za více než 700 miliónů korun. Četnost úrazů se díky důrazu na bezpečnost za posledních pět let snížila o polovinu,“ doplnil Sobol.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků