Hlavní obsah
Požár návěsu v Ostravě Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Kamionu vzplál na sjezdu z dálnice v Ostravě návěs, škoda za dva miliony

Škodu za minimálně dva miliony korun napáchal v pondělí ráno požár na návěsu kamionu v Ostravě. Oheň zachvátil i plastové přepravky na návěsu. Auto hořelo na sjezdu z dálnice D1 na Rudnou ulici ve směru na Havířov.

Požár návěsu v Ostravě Foto: HZS Moravskoslezského kraje
Kamionu vzplál na sjezdu z dálnice v Ostravě návěs, škoda za dva miliony

Hasiči se o kamionu v plamenech dozvěděli krátce před 5:30. „Při příjezdu první jednotky byly zdálky na odstaveném návěsu již vidět šlehající plameny. Hasiči na boj s plameny nasadili dva vodní proudy,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Protože se požár rozšířil i do nákladového prostoru návěsu, ve kterém byly uložené plastové přepravky, museli hasiči použít na hašení pěnu.

„Po uhašení vyskládali přepravky ven z návěsu, aby bylo možno provést likvidaci posledních skrytých ohnisek,” doplnil mluvčí s tím, že jeho kolegové použili termokameru.

Hasiči likvidovali požár návěsu pěnou.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Požár se hasičům podařilo lokalizovat za 20 minut, dalších 40 minut jim trvala jeho likvidace.

Během zásahu byla doprava na Rudné ulici ve směru na Havířov svedena do jednoho jízdního pruhu. Příčinu požáru hasiči vyšetřují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků