Hlavní obsah

Kamera strážníků zachytila výbuch auta na nádvoří Masarykovy univerzity

Brněnští strážníci zveřejnili v pátek video, na němž je vidět čtvrteční výbuch auta na dvoře rektorátu Masarykovy univerzity v Brně. Strážníci na místo přišli zkontrolovat situaci, když průjezdem zahlédli hořící auto. Jen několik vteřin po jejich příchodu v autě explodovala tlaková lahev. Dva zranění dělníci skončili po výbuchu v nemocnici.

Kamera strážníků zachytila výbuch auta na nádvoří Masarykovy univerzity

„Strážníci okamžitě s hasicím přístrojem v rukou vběhli do areálu, kde nejprve přes plochu dvora spatřili šestačtyřicetiletého dělníka. Pohyboval se v blízkosti auta, a proto na něj zavolali, aby se okamžitě vzdálil. Několik sekund nato došlo k výbuchu. Jeden člen hlídky se proto vydal do zadní části budovy, kde se mohli nacházet další lidé,“ popsal dramatickou situaci mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

V automobile byly dvě kyslíkové lahve a vybuchla jedna z nich.

Foto: HZS Jihomoravského kraje

„Druhý hned po opětovném nahlédnutí do dvora uviděl krvácejícího muže poraněného střepinami na ruce a odvedl ho do bezpečí. Současně strážníci požádali o rychlý příjezd záchrannou službu. Raněnému poskytovali první pomoc až do příjezdu sanitky a do ošetřování se výrazně zapojili i hasiči,“ dodal Ghanem.

Čtvrteční výbuch si vyžádal dva vážně zraněné.

Foto: HZS Jihomoravského kraje

Zaměstnanci univerzity už v pátek odklízeli následky exploze. Výbuch poškodil dvě zaparkovaná auta a zničil asi tři desítky oken, stopy po explozi nese i fasáda.

Přestože původní zprávy hovořily o kritickém stavu dvou dělníků, kteří na místě pracovali, nakonec se jejich zranění ukázala být méně závažná. Příčinu neštěstí vyšetřovatelé stále zjišťují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků