Hlavní obsah
 

Kajínek byl znovu před soudem kvůli vraždě, tentokrát jako svědek

Dvojnásobný vrah propuštěný na prezidentskou milost Jiří Kajínek se znovu dostal k soudu, který projednává plánovanou smrt člověka. Kajínek ale před senát brněnského soudu předstoupil v pátek v pozici svědka, měl totiž kontakty s dvojicí, která podle obžaloby plánovala vraždu bohatého podnikatele. V případu jde o pokus vraždy, kterou měla zosnovat manželka bohatého brněnského podnikatele společně se svým milencem.

 
Kajínek byl znovu před soudem kvůli vraždě, tentokrát jako svědek

Osmadvacetiletý Josef Kopriva se měl podle obžaloby pokusit shodit podnikatele ze skály v lomu na okraji Brna. Plán měl přitom přijít od devětatřicetileté podnikatelovy manželky.

„Pojala záměr usmrtit manžela a opatřit si tak majetkový prospěch v řádu desítek milionů korun z dědictví. Následně vymyslela plán k jeho fyzické likvidaci a přemluvila svého milence, aby ho realizoval. Za usmrcení manžela mu slíbila odměnu 50 milionů korun,” uvedl v obžalobě státní zástupce Milan Richter.

Přestože u soudu už od začátku projednávání defilovala celá řada svědků, soud nakonec ke svědectví předvolal i Kajínka, který se s dvojicí potkával.

„Po propuštění z vězení na mě před naším domem čekali novináři. Dělali jsme rozhovory a oslovil mě i pan Kopriva s tím, že je režisér a že bychom mohli točit videa a být youtubeři. Já jsem se omluvil, protože jsem měl exkluzivní smlouvu s televizí, ale řekli jsme si, že jak mi skončí, mohli bychom něco rozjet,“ prohlásil Kajínek u svědeckého pultíku.

Brněnský soud pokračuje v projednání případ pokusu o vraždu podnikatele

Video: Petr Kozelka, Právo

Že by se snad s dvojicí dělil o nějaké kriminální poznatky na téma, jak provést zločin, či že by se mu někdo svěřil s plánem vraždit, rezolutně odmítl. „Pořád jsem oslovovaný velkým množstvím lidí, takže mám spoustu schůzek a setkání. Ale kdyby mi někdo řekl, že plánují vraždu, to bych si pamatoval. Kopriva byl hochštapler, byla s ním zábava, ale nikdy mi neřekl, že by chystal vraždu, to bych opravdu věděl,“ dodal Kajínek.

Před jednací síní pak v hloučku novinářů přiznal, že jeho svědecká výpověď byla vlastně úplně zbytečná. Proti stíhání své ženy brojil i sám podnikatel, obžaloba je podle něj zcela nesmyslná. „Za svou ženou si stojím, je to nesmysl, mou smrtí by nic nezískala, spíš naopak. Jsme spolu 20 let a chceme spolu zůstat i nadále,“ řekl Právu při zahájení procesu muž, který se svou ženu marně pokoušel dostat z vazby na kauci.

Josef Kopriva a Eva Grycová obžalovaní z pokusu o vraždu před senátem Krajského soudu v Brně

Foto: Miroslav Homola, Právo

Podle podnikatele, který působí mimo jiné v erotickém průmyslu, byl pokus vraždy činem zamilovaného šílence. Obžalovaným hrozí v případě uznání viny až dvacet let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků