Hlavní obsah
Roman Janoušek Foto: Petr Horník, Právo

Janoušek má na dva měsíce ze zdravotních důvodů přerušený trest

Lobbista Roman Janoušek má od středy ze zdravotních důvodů na dva měsíce přerušený výkon trestu vězení, sdělila bez dalších podrobností Dana Krejčířová, mluvčí věznice Brno-Bohunice. Česká televize k tomu uvedla, že Janoušek podstoupil nedávno operaci a nyní se potýká s komplikacemi.

Roman Janoušek Foto: Petr Horník, Právo
Janoušek má na dva měsíce ze zdravotních důvodů přerušený trest

O přerušení trestu ze zdravotních důvodů požádal již třikrát, naposledy zhruba v polovině února. U Krajského soudu v Brně uspěl až nyní. Lobbista si odpykává 4,5 roku vězení za to, že opilý srazil autem a vážně zranil ženu.

Trest mu na 30 dní nejprve přerušil ředitel věznice v Bohunicích Dušan Gáč, protože vězeňští lékaři nebyli schopni odsouzenému poskytnout náležitou zdravotní péči. Krajský soud v Brně jeho rozhodnutí potvrdil a trest podle České televize přerušil na dva měsíce, jak mu umožňuje zákon.

Janoušek srazil v roce 2012 v Praze řidičku, když s ním chtěla řešit jejich dopravní nehodu, a z místa ujel. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud trest zpřísnil na 4,5 roku. Do vězení nastoupil v listopadu 2014. Proti rozsudku podal ústavní stížnost.

Související téma:

Roman Janoušek

Foto: ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků