Hlavní obsah
Při nehodě zemřel řidič jednoho z vozů Foto: Policie ČR

Hromadná nehoda si vyžádala lidský život, další čtyři osoby se zranily

K velkému neštěstí došlo v neděli na silnici II. třídy před Paskovem na Frýdecko-Místecku. Srazila se zde tři auta. Jeden z řidičů nehodu nepřežil, tři lidé z aut se zranili. Zraněn byl i chodec, který tlačil po silnici vozík. Podle policie může za hromadnou nehodu jeden z řidičů, který jel nepřiměřenou rychlostí.

Při nehodě zemřel řidič jednoho z vozů Foto: Policie ČR
Hromadná nehoda si vyžádala lidský život, další čtyři osoby se zranily

„Podle dosavadních zjištěných informací jel tento muž příliš rychle a vrazil zezadu do automobilu před ním, které zpomalovalo kvůli chodci. Poté, co řidič narazil do auta před ním, se od něj odrazil a vjel do protisměru, kde vrazil do protijedoucího vozidla,“ popsal nehodu frýdecko-místecký policejní mluvčí Aleš Viktorin.

Dodal, že řidič, který s největší pravděpodobností nehodu způsobil, srážku nepřežil. „Chodec a další dva lidé byli zraněni těžce, řidič z vozu, do kterého muž zezadu narazil, má lehká poranění,“ dodal policejní mluvčí.

Půl hodiny před polednem se v neděli v Paskově srazilo několik automobilů.

Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

K hromadné nehodě vyjelo několik jednotek hasičů a záchranářů. „Hasiči vyprostili dvě zraněné osoby z renaultu a zabezpečili vozidla před požárem. Na uniklé provozní kapaliny použili sorbent,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Při nehodě zemřel řidič jednoho z vozů

Foto: Policie ČR

„V jednom z havarovaných automobilů se nalézal muž, který při příjezdu záchranářů nejevil žádné známky života. Zůstal zaklíněn ve vraku a utrpěl mnohočetná poranění, jimž na místě podlehl. Lékař mu již nemohl nijak pomoci,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Dodal, že záchranáři v Paskově ošetřili ještě další čtyři osoby.

„Vážně zraněn byl šestapadesátiletý muž, který utrpěl vícečetná poranění ohrožující jeho život. Lékař jej uvedl do umělého spánku. Po uložení do vakuové matrace byl letecky přepraven do ostravské fakultní nemocnice,“ sdělil dále Humpl.

Půl hodiny před polednem se v neděli v Paskově srazilo několik automobilů.

Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Při nehodě se zranila také sedmdesátiletá žena. Podle Humpla u ní lékaři zjistili těžké poranění pánve a horní končetiny. „Se zdravotníky komunikovala,“ upřesnil mluvčí. Také stejně starý muž utrpěl při hromadné nehodě aut těžké zranění. „Z vozidla musel být vyproštěn. Má poraněný hrudník, páteř a horní končetiny,“ doplnil mluvčí.

Posledním zraněným byl jednadvacetiletý muž. Kromě pacienta transportovaného vrtulníkem do ostravské fakultní nemocnice byli všichni ostatní převezeni na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků