Hlavní obsah
Hromadná nehoda na tahu z Brna do Svitav Foto: HZS Jihomoravského kraje,

Hlavní tah z Brna na Svitavy zablokovala hromadná nehoda

S velkými komplikacemi se museli potýkat řidiči jedoucí v pondělí ráno po frekventované silnici I/43 z Brna na Svitavy. V lesním úseku u Černé Hory na Blanensku totiž před sedmou hodinou ráno havarovala tři osobní auta a jeden kamión. Policisté museli silnici zcela uzavřít, doprava na objízdných trasách kolabovala.

Hromadná nehoda na tahu z Brna do Svitav Foto: HZS Jihomoravského kraje,
Hlavní tah z Brna na Svitavy zablokovala hromadná nehoda

„Jednu osobu jsme vyprostili a poskytli jí první pomoc, po příjezdu záchranářů jsme ji předali do jejich péče. Silnice musela být zcela uzavřená. Nehoda si vyžádala celkem tři zraněné osoby,“ popsal situaci velitel zásahu.

Foto: HZS Jihomoravského kraje,

Policisté za Černou Horou vraceli řidiče mířící na Brno zpět na Blansko, kde se při pondělní ranní špičce tvořily dlouhé kolony. Jen pár desítek metrů od místa pondělní nehody se přitom stala vážná havárie i v neděli odpoledne. Při srážce dvou osobních aut bylo zraněno pět lidí.

Silnice I/43 patří mezi nejnebezpečnější na Moravě, je totiž dlouhodobě přetížená. Nápravu by mohla přinést jedině nová dálnice z Brna na sever, jenže kvůli sporům o její trasu je stavba v nedohlednu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků