Hlavní obsah
Přední část osobního vozidla byla po nárazu zcela zničena. Foto: HZS Zlínského kraje

Hasiči museli řidiče ze zničeného auta vyprošťovat

Jedno těžké zranění si vyžádala v pondělí ráno hrozivě vyhlížející nehoda na silnici I/50 u obce Vésky na Uherskohradišťsku. Střetl se tu VW Golf se slovenskou registrační značkou a nákladním renaultem s přívěsem.

Přední část osobního vozidla byla po nárazu zcela zničena. Foto: HZS Zlínského kraje
Hasiči museli řidiče ze zničeného auta vyprošťovat

„Řidič osobního auta narazil do boku nákladní soupravy a jeho vůz se po odražení převrátil na střechu. Muž zůstal uvnitř vraku zaklíněn s těžkým zraněním nohy,“ řekl Právu mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

K nehodě došlo okolo třetí hodiny ranní. „Původně byla hlášena u obce Drslavice, a proto byla na místo vyslána jednotka z Uherského Brodu. Až po výjezdu jsme dostali upřesňující informaci od zdravotnické záchranné služby, že nehoda se stala blíže k Uherskému Hradišti. Dojezd vyslaných hasičů se tak prodloužil na třináct minut,“ uvedl mluvčí.

Přední část osobního vozidla byla po nárazu zcela zničena.

Foto: HZS Zlínského kraje

Po příjezdu se podle něj hasiči pustili do vyprošťovacích prací. „Během patnácti minut se podařilo dostat zraněného řidiče ven. Lékař a zdravotníci mu poskytli nezbytnou pomoc a po ošetření byl odvezen do nemocnice k hospitalizaci,“ dodal Mitáček.

Po dobu zásahu záchranářů byla vozovka zcela uzavřena několik hodin. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.

Po kolizi se osobní vůz převrátil na střechu.

Foto: HZS Zlínského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků