Hlavní obsah

Fanoušci vojenské historie prodávali původně znehodnocené samopaly

Speciální protimafiánský útvar pozatýkal v minulých dnech fanoušky vojenské historie. Ze zahraničí dováželi znehodnocené zbraně, které upravili tak, že byly opět plně funkční. Prodávali nejen pistole, ale i samopaly, tlumiče a náboje.

Fanoušci vojenské historie prodávali původně znehodnocené samopaly

Policisté během akce s krycím názvem Wenger zadrželi čtyři muže ve věku od 39 do 64 let z Pardubického a Jihomoravského kraje. V hledáčku kriminalistů byli už od počátku roku, kdy je policisté začali sledovat.

„Detektivové postupně zjistili, že tito fandové do zbraní získávají původně znehodnocené samopaly ze zahraničí. Na území našeho státu je pak upravují a navracejí do plně střelbyschopného stavu, aby je s patřičným ziskem mohli následně zpeněžit,“ informovala ve středu mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Iva Knolová.

Střelivo dodávali rovněž pro zbraně hromadně účinné, jako jsou samopaly SA-58 a SA-61. Co se zbraněmi kupci budou dělat, obchodníky nezajímalo. Za nelegální zbraň většinou vydělali až 30 tisíc korun.

Našli pumpičku i škorpion 

Zadržení mužů se uskutečnilo za asistence zásahové jednotky, prodejci ale byli tak překvapeni, že se nezmohli ani na útěk, natož na obranu. Provedení osmi domovních prohlídek následně přineslo ovoce.

„Byla zajištěna pistole CZ 75, samopaly SA-58 a SA-61 (tzv. škorpion), SA-26 (tzv. pumpička), signální pistole, střelivo a munice v počtu několika tisíců kusů, výbušný materiál a tlumiče. Dalším zajímavým materiálem pro vyšetřování případu jsou bezesporu zajištěné komponenty pro úpravu zbraní, paměťová média a peníze,“ konstatovala Knolová.

Některé věci převzali ke zneškodnění pyrotechnici, ostatní znalci ke zkoumání. Muži čelí obvinění z trestného činu nedovolené ozbrojování, za který hrozí členům této organizované skupiny až osm let vězení, všichni skončili ve vazbě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků