Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Falešný americký voják připravil ženu z Třinecka o úspory

Na další z falešných e-mailů, ve kterém údajný americký voják žádá o zaslání peněz, naletěla koncem března osmatřicetiletá žena z Třinecka. Na základě instrukcí zaslala neznámému pachateli na 300 tisíc korun. Informovala o tom policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Falešný americký voják připravil ženu z Třinecka o úspory

„Na konci měsíce března tohoto roku zatím neznámý pachatel vystupující pod identitou amerického vojáka sloužícího v Sýrii kontaktoval prostřednictvím e-mailové schránky poškozenou 38letou ženu z Třinecka,“ uvedla Bělunková.

Muž ženu nejdříve požádal o zaslání adresy, na kterou by zaslal balík s finanční částkou. Tu mu žena poskytla. Následně mu ale poslala i finanční obnos, který dosáhl částky 300 000 korun. Peníze měly prý pomoci v souvislosti se zadržením balíku v zahraničí.

Když ale údajný voják požádal o další peníze, ženě už to nedalo a celou věc nahlásila policii. Ta teď případ prověřuje a snaží se zjistit identitu pachatele. Bělunková doplnila, že v případě dopadení může pachatel dostat až osm let vězení.

Oběti neváhají posílat i miliony

Jde již o několikátý případ, kdy se pachatel vydává za vojáka sloužícího na misi buď v Sýrii, či Afghánistánu, případně v Africe a žádá o zaslání peněz, které jsou údajně potřeba na zaslání balíku ze zahraničí, případně uvolnění z armády. Jedna z žen poslala „neznámému vojákovi“ téměř čtyři miliony korun.

Historky podvodných mailů se ale netýkají jen údajných vojáků, prosících o pomoc. Například sušická nemocnice přišla o půl milionu korun poté, co její účetní poslala peníze na základě instrukcí falešného nadřízeného k proplacení údajných investic.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků