Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Elitní detektiv z protikorupční policie se zastřelil v parku

V pondělí krátce po jedné hodině odpoledne se podle zjištění Práva v parku na pražské Letné zastřelil elitní detektiv protikorupční policie Milan Král. V útvaru, který bojuje kromě korupce i s tou nejzávažnější hospodářskou kriminalitou, šéfoval odboru praní špinavých peněz.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Elitní detektiv z protikorupční policie se zastřelil v parku

Královo tělo se našlo v parku s prostřelenou hlavou. „Všechno v tuto chvíli nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu,“ řekl k tomu Právu ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec.

Dopis na rozloučenou po sobě Král nezanechal a motiv sebevraždy tak jasný není, podle zjištění Práva nicméně může souviset s jeho prací špičkového detektiva.

Na jím vedeném odboru specializujícím se na vyhledávání praní špinavých peněz a daňových úniků totiž nedávno proběhla kontrola nakládání s penězi ze zvláštního finančního fondu, tedy s prostředky, které mají detektivové k dispozici např. na vyplácení svých informátorů. A krátce po kontrole byl Král podle informací Práva ze své funkce kvůli podezření z dlouhodobého zneužívání těchto peněz odvolán.

Vyšetřování je na začátku

Šéf protikorupčního útvaru v úterý uvedl, že jakékoliv úvahy o motivu sebevraždy jsou předčasné. „Okolnosti celé události, která je pro nás velmi nepříjemná, vyšetřuje inspekce policie a útvar s ní bude plně spolupracovat,“ řekl Martinec.

Mluvčí inspekce Radka Sandorová v této souvislosti uvedla, že byla nařízena pitva a inspektoři si vyžádali znalecké posudky. „Šetření je teprve v začátku a jakékoliv další informace tak v tuto chvíli uvádět nebudeme,“ poznamenala Sandorová.

Na úrovni celostátních elitních útvarů jde za poslední dobu už o druhou sebevraždu vysokého důstojníka, v září se přímo na pracovišti zastřelil detektiv útvaru zvláštních činností, tedy jedné z nejutajovanějších částí policie zajišťující např. odposlechy.
Loni si také vzala život vyšetřovatelka hospodářské kriminality na pražské policejní správě, údajně kvůli šikaně nadřízených.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků