Hlavní obsah
Zahrada u Rechciglův Malé Bělé Foto: Monika Čapková

Důchodkyně těžce zranila manžela paličkou na maso

Paličkou na maso těžce zranila 71letá žena z Bělé nad Radbuzou svého o sedm let mladšího manžela. "Toho ve vážném stavu převezla helikoptéra do plzeňské fakultní nemocnice, kde byl hospitalizován," řekl v pátek zástupce domažlického policejního ředitele Jaromír Kníže. Policistům důchodkyně řekla, že se jen bránila, když ji muž doma fyzicky napadl.

Zahrada u Rechciglův Malé Bělé Foto: Monika Čapková
Důchodkyně těžce zranila manžela paličkou na maso

Kriminalisté tak musejí vycházet z její výpovědi, protože incident kromě obou aktérů nemá svědky. Muž zatím není schopen výslechu.

Domácí hádka skončila ránou

K potyčce mělo údajně dojít poté, co od manželů odešli známí, kteří u nich byli na návštěvě. Žena tvrdí, že se s mužem pohádali a on ji napadl. Sebrala, co měla právě při ruce a snažila se ho zastavit. Paličkou ho proto praštila do hlavy, kterou měl v minulosti operovanou. Potom utekla k sousedům. Pomoc telefonicky zavolal anonym.

Agresivitu mohla způsobit operace

Policisté případ zatím kvalifikovali jako ublížení na zdraví. "Dál budeme zkoumat, zda šlo o nutnou obranu a zda byla přiměřená," dodal Kníže. Není vyloučeno, že agresivní chování mohla u muže způsobit nedávná operace mozku. "Lékaři jeho manželku tehdy upozornili, že po operaci může u pacienta dojít k různým stavům," uvedl Kníže. Mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Renata Veselá potvrdila, že pacient není ohrožen na životě.

Starosta: Je to bezproblémový pár

Podle starosty Bělé nad Radbuzou Libora Picky šlo o nekonfliktní pár důchodců. "Když mi to přišla oznámit jedna místní žena, tak jsem byl na ni hodně nerudný s tím, že roznáší takové nesmyslné drby. Považoval jsem to za pořádně nafouklou bublinu.Takže jsem byl velmi překvapený, když jsem to později slyšel od dalších lidí. To je typ manželů, o kterých ani nevíte, že je máte na vsi. Vidíte je jen jednou za rok, když přijdou na radnici zaplatit poplatek za popelnice. Žádné problémy s nimi nejsou," řekl starosta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků