Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Dodávka na Prostějovsku smetla dva cyklisty, jeden zemřel

Dodávka smetla ve středu krátce před druhou hodinou odpoledne na silnici mezi Prostějovem a Dubem nad Moravou dva cyklisty. Jeden z nich na místě zemřel, druhý byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Právo o tom informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Dodávka na Prostějovsku smetla dva cyklisty, jeden zemřel

„Řidič dodávkového vozidla jel ve směru od Prostějova na Dub nad Moravou. Podle prvotních informací po projetí křižovatky se silnicemi na Biskupice a Hrdibořice zachytil při míjení dva cyklisty,“ uvedla mluvčí.

Jeden z cyklistů podle ní utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. „Vzhledem k mechanismu úrazu se u něj jednalo bohužel o stav neslučitelný se životem. Druhému zraněnému byla záchranáři poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, pacient byl připojen na umělou plicní ventilaci a po ošetření a fixaci transportován letecky do traumacentra Fakultní nemocnice v Olomouci ve velmi vážném stavu,“ informoval Právo mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Pavel Lampa.

„Požití alkoholu u řidiče dodávky bylo vyloučeno orientační dechovou zkouškou. Negativní byl i orientační test na jiné návykové látky,“ dodala policejní mluvčí. Silnice v místě nehody musela být na delší dobu uzavřena. Okolnosti nehody a míra jejího zavinění jsou předmětem šetření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků