Hlavní obsah
 

Čtyři zranění při nehodě policistů, kteří chystali trasu pro francouzského premiéra

Policejní auto zajišťující hladký průjezd kolony francouzského premiéra Manuela Vallse havarovalo v úterý na Malé Straně v Praze. Střetlo se s lexusem, tramvají a chodcem. Čtyři lidé se zranili.

 
Čtyři zranění při nehodě policistů, kteří chystali trasu pro francouzského premiéra

Nehoda se stala u tramvajové zastávky Újezd kolem půl desáté dopoledne. Premiérova kolona jela pravděpodobně ze společné snídaně z francouzské ambasády, kde posnídal s Bohuslavem Sobotkou.

Podle informací z místa narazil z dosud neznámých příčin lexus do tramvaje a do něj poté najelo policejní auto.

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

„Dopravní policisté jeli zajišťovat trasu vládní kolony na některou z křižovatek a havarovali,” upřesnila odpoledne mluvčí policie Jana Rösslerová.

Premiér Valls v tu chvíli místem neprojížděl. Během vyšetřování se bude také zjišťovat, zda se potvrdí původní informace, že policisté měli zapnutý maják. „Pomohou k tomu kamerové záznamy,” doplnila mluvčí.

U nehody zasahovaly tři sanitky, lékař a inspektor provozu. „Zranili se celkem čtyři muži. Dva policisté byli s pohmožděninami převezeni do vojenské nemocnice, muž z osobního auta s lehkým poraněním do motolské nemocnice. 84letý chodec utrpěl vážná vícečetná zranění a byl převezen do nemocnice v Motole,“ řekla Novinkám mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků