Hlavní obsah
Nejvážnější páteční nehoda se stala na Semilsku. Zranili se dva lidé. Foto: HZS Libereckého kraje

Čtyři nehody na železničních přejezdech během pátečního dopoledne

Dva lidé se zranili při srážce vlaku s osobním autem na železničním přejezdu v Horní Sytové, části obce Víchová nad Jizerou u Semil. Z toho jeden těžce. Další dvě nehody osobního vozidla a vlaku komplikovaly provoz na Hodonínsku, Lounsku. Na Českobudějovicku se srazil vlak s traktorem.

Nejvážnější páteční nehoda se stala na Semilsku. Zranili se dva lidé. Foto: HZS Libereckého kraje
Čtyři nehody na železničních přejezdech během pátečního dopoledne

Nehoda na Semilsku se stala kolem 10:10 v části obce Horní Sytová. Nákladní vlak se tam střetl na přejezdu s osobním vozem. "Vlak po nárazu vlekl vozidlo zhruba dalších 80 metrů. Řidič byl odvezen záchranáři, spolujezdkyni jsme museli vystříhávat pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Rozebrali jsme celou střechu a přestříhali sloupky," popsal zásah velitel jilemnických profesionálních hasičů Pavel Štěpánek.

„Ženu středního věku transportoval vrtulník záchranné služby s poraněním hlavy do nemocnice v Liberci a muže s lehkým zraněním do nemocnice v Jilemnici,“ řekla Novinkám mluvčí záchranářů Lenka Markovičová.

Foto: HZS Libereckého kraje

V Mutěnicích na Hodonínsku se na železničním přejezdu srazil motorový vlak s osobním autem Ford Focus. Cestoval v něm 72letý řidič. "Vůz zůstal po kolizi zaklíněný pod vlakem, přesto řidič přežil, i když utrpěl zranění," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Ve vlaku cestovalo 12 lidí. Nikdo v něm nebyl zraněn. Kolizi patrně zavinil řidič auta neopatrným přejížděním tratě. Škoda byla vyčíslena na 110 tisíc korun.

Střet vlaku u Mutěnic na Hodonínsku.

Foto: Drážní inspekce

Trať na Lounsku byla dočasně uzavřena

Také poblíž Blatna u Jesenice na Lounsku se srazil na železničním přejezdu z Chomutova do Plzně rychlík s osobním autem. Jeho řidiče přepravil s těžkým zraněním do nemocnice vrtulník.

Podle předběžných informací policie byla signalizace na přejezdu v provozu. Uvedla lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Provoz na trati byl obnoven v 12:10, škoda dosahuje částky 81 tisíc korun.

Střet vlaku u Blatné na Lounsku.

Foto: Drážní inspekce

Zatím poslední střetnutí je nehoda na železničním přejezdu u Bohunic na Českobudějovicku, kde se střetl osobní vlak s traktorem. "Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze kříži. Při nehodě nebyl nikdo zraněn," řekl Novinkám mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků