Hlavní obsah
Na dálnici D48 se převrátila cisterna s mlékem. Foto: HZS MSK

Cisterna s mlékem zablokovala dálnici u Frýdku-Místku

Kvůli nehodě cisterny převážející mléko musel být v noci na sobotu zastaven provoz na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Příborem. Přívěs cisterny se převrátil nedaleko tunelu Lysůvky o půl třetí, provoz na dálnici byl obnoven až před půl sedmou.

Na dálnici D48 se převrátila cisterna s mlékem. Foto: HZS MSK
Cisterna s mlékem zablokovala dálnici u Frýdku-Místku

„Řidič nákladního automobilu nebyl zraněn, provoz na dálnici byl zcela zablokován. Hasiči průzkumem zjistili, že z cisterny před jejich příjezdem vyteklo přibližně 11 tisíc litrů mléka. Na místo tak dorazili i zástupci Povodí Odry a odboru životního prostředí,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Na místě zasahovali hasiči.

Foto: HZS MSK

Po zadokumentování nehody pomohli hasiči s odpojením vleku od nákladního vozu a uvolnili tak na krátkou chvíli dálnici. „Zbylé mléko z vleku - tedy přibližně 6000 litrů - následně přečerpal řidič do cisterny tažného automobilu. Poté mohli hasiči přistoupit k převrácení vleku zpět na kola,“ dodal mluvčí s tím, že na místo musel být vyslán těžkotonážní jeřáb.

Po dobu vyprošťování byl na dálnici opět zastaven provoz. Zásah byl ukončen krátce před půl sedmou ranní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků