Hlavní obsah
Městská policie. Foto: Městská policie Kladno

Chlípník řádil v Pardubicích týdny. Pak si ale vyhlédl strážnici v civilu

Nejméně dva týdny osahával podle strážníků ženy a dívky 46letý muž v Pardubicích. Klec spadla poté, co si za svou oběť vybral strážnici v civilu. Ta jej spolu s kolegy dopadla.

Městská policie. Foto: Městská policie Kladno
Chlípník řádil v Pardubicích týdny. Pak si ale vyhlédl strážnici v civilu

Strážníci uvedli, že muž osahával ženy převážně na nohou a tiskl se na ně. Žádná z jeho obětí však incident nenahlásila, a proto takto útočil asi dva týdny. K jeho smůle si však v úterý vybral strážnici městské policie.

„Strážnice tedy okamžitě vyrozuměla kolegy, dodala popis osoby včetně informace, kdy a kde muž vystoupil. Pomocí kamerového systému se muže podařilo dohledat a záznam ukázal, že muž opakovaně jezdí různými vozy MHD přes centrum města a hledá si své objekty zájmu,“ sdělila mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Strážníci se pak vydali do města a jejich kolegyně v civilu čekala, jestli si ji muž opět vyhlédne. Stalo se tak a hlídka zvrhlíka zadržela. Případ si následně převzala policie.

Podle mluvčí je to za krátkou dobu již druhý zadržený, který obtěžoval ženy. Strážníci proto nabádají oběti, aby případy hlásily. „Apelujeme tímto na veřejnost, aby posty na sociálních sítích, kterými potvrzuje zmíněnou nepříjemnou zkušenost, vyměnila za oficiální oznámení buď u městské, či státní policie,“ uzavřela Klementová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků