Hlavní obsah
 

Českem se prohání gang kapsářů, slídí v obchodních centrech

Kriminalisté vyšetřují sérii případů kapesních krádeží, které podle nich má na svědomí skupina nejméně tří lidí ze zahraničí. Podezřelí jezdí černým autem značky VW Polo, o kterém se policie na základě svědectví domnívá, že je z Rumunska. Údajné pachatele zachytily bezpečnostní kamery, případy se týkají řady míst napříč Českem.

 
Českem se prohání gang kapsářů, slídí v obchodních centrech

„Policisté pátrají po skupině pachatelů, konkrétně dvou mužů a jedné ženy, kteří cestují po celém Česku a jako oběti si vybírají nakupující v obchodních centrech nebo v prodejnách,“ sdělila Novinkám mluvčí policie Marcela Pučelíková.

JEDEN Z PŘÍPADŮ TÝKAJÍCÍ SE PODEZŘELÉHO GANGU
Kapsáři vzali útokem nákupní centrum v Hodoníně

Kriminalisté například vyšetřují v této souvislosti případ z obce Rudná v okrese Praha-západ, podle mluvčí její kolegové ale zaznamenali okrádání lidí touto partou také v obchodních domech v Brně, Hodoníně, Znojmu, Berouně a Praze.

Policie vyšetřuje případy kapsářství

Foto: Policie ČR

Nakupujícím údajní pachatelé brali z kapes v nestřeženém okamžiku při vybírání zboží mezi regály zejména hotovost a platební karty, ze kterých se pak snažili vybrat peníze z bankomatu.

Například v obci Rudná podle policie okradli v obchodě dva lidi během jediného okamžiku, jedné paní vzali kartu a hotovost. „Jelikož tato seniorka měla na kartě vyznačený PIN kód, tak vybrali z bankomatu 5000 korun,“ upřesnila mluvčí.

Policisté uvedli, že se skupina přesouvala neustále z jednoho místa na druhé. Třeba z Brna jeli do Prahy do Obchodního centra Šestka, kde se prý snažili nakoupit s kartou, kterou ukradli v jiném obchodě. „Máme k dispozici kamerový záznam, který zachytil trojici těchto podezřelých," sdělila Pučelíková.

Policie vyšetřuje případy kapsářství, podezřelé zachytila kamera na bankomatu

Foto: Policie ČR

Kriminalisté evidují v souvislosti s tímto případem celkem třináct poškozených, škoda je vyčíslená na zhruba 30 tisíc korun.

„Víme, že se skupina těchto pachatelů pohybuje v černém vozidle VW Polo, jehož registrační značku neznáme, ale od svědka víme, že by se mohlo jednat o značku Rumunska,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků