Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: René Chvalina, Právo

Celostátně hledaný zloděj se chtěl schovat v posteli

V úložném prostoru postele se chtěl před policisty schovat pětadvacetiletý muž, po kterém pátrají od počátku října policejní hlídky v celé ČR. Mladík napáchal zhruba čtvrtmiliónovou škodu.

Ilustrační foto Foto: René Chvalina, Právo
Celostátně hledaný zloděj se chtěl schovat v posteli

Muž, který je podezřelý z krádeží, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, se snažil před policisty schovat v jednom z ostravských bytů. „Nicméně neúspěšně, byl totiž zadržen příslušníky zásahové jednotky,“ popsala ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policisté muže podezřívají ze série majetkové trestné činnosti, které se dopustil i přes to, že byl v loňském roce podmínečně propuštěn z výkonu trestu a až do roku 2016 je v podmínce.

„Je podezřelý z šesti skutků, ke kterým došlo od srpna do října letošního roku v Ostravě-Porubě a Moravské Ostravě, ale také Frýdku-Místku, Kunčicích pod Ondřejníkem a Rožnově pod Radhoštěm,“ vysvětlila policejní mluvčí. Zájmem zloděje se staly různé věci. Dvakrát měl odcizit z prostoru benzinových čerpacích stanic průmyslový vysavač. Dále pak měl vykrást auto, z kadeřnictví v Ostravě vzít peníze, žehličky na vlasy, laky, bižuterii i kondicionéry.

Vnikl rovněž do jednoho z bytů v Moravské Ostravě, odkud po vypáčení dveří odnesl LCD televizory, notebooky, telefon, šperky a další věci. „Poškozenými se v některých případech měli stát i mladíkovi známí. Policejní komisař podal podnět ke vzetí obviněného do vazby. Muži hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let,“ vypočetla Holčáková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků