Hlavní obsah
Divadelní soubor Diverzanti Brno uvede v Kroměříži "dokumentární drama" (Ne)chtěná útěcha. Foto: archiv autora

Celník a policista půjdou za loupež na 5 a půl roku do vězení

Plzeňský krajský soud poslal ve středu na 5 a půl roku do vězení policistu Radomíra Badu a celníka Romana Nováka. Loni se měli podílet na přepadení vietnamské obchodnice v Domažlicích.

Divadelní soubor Diverzanti Brno uvede v Kroměříži "dokumentární drama" (Ne)chtěná útěcha. Foto: archiv autora
Celník a policista půjdou za loupež na 5 a půl roku do vězení

Žalobce oba muže viní z toho, že společně se dvěma Čechy a dvěma Vietnamci připravili ženu o půl miliónu korun. Obžalovaní vše popírali, ale soud jim neuvěřil. Dva ze čtyř spoluobžalovaných potrestal třemi a čtyřmi lety vězení, zbylé dva zprostil obžaloby.

Loupež se stala 22. dubna 2004. Podle žalobce třiatřicetiletý pražský policista Radomír Bada a o dva roky starší celník Roman Novák vešli ve služebních uniformách do obchodu vietnamské podnikatelky pod záminkou, že jdou zkontrolovat její cestovní pas. Ženu však poté spoutali, zamkli ve vedlejší místnosti a prohledali obchod.

Odcizili české peníze, eura a nějaké věci, dohromady za půl miliónu korun. Podle spisu se měli o peníze rozdělit s dalšími čtyřmi muži, kteří jim v loupeži pomáhali. To se však už nestalo, protože zásahová jednotka zatkla celý gang krátce po činu. Činnost skupiny monitorovala již delší dobu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků