Hlavní obsah
Celníky zajištěná cisterna s třiceti kubíky lihu. Foto: CÚ pro Olomoucký kraj

Celníci u Olomouce zabavili cisternu převážející nezdaněný líh

Celníci zabavili poblíž Olomouce nákladní vůz s cisternovým návěsem s polskou státní poznávací značkou, který převážel třicet tisíc litrů nezdaněného etanolu (lihu). Případ se stal v prosinci, celníci o něm informovali ve čtvrtek poté, co dostali laboratorní rozbory. Daňový únik je předběžně vyčíslen na více než osm milionů korun.

Celníky zajištěná cisterna s třiceti kubíky lihu. Foto: CÚ pro Olomoucký kraj
Celníci u Olomouce zabavili cisternu převážející nezdaněný líh

„Celníci prováděli koncem minulého roku běžné kontroly na silničním obchvatu města Olomouce. Vytipovali si ke kontrole nákladní vozidlo s cisternovým návěsem s polskou státní poznávací značkou.

Cisterna obsahovala více než třicet tisíc litrů etanolu a řidič při kontrole průvodních dokladů nebyl schopen prokázat řádné zdanění převáženého zboží. Proto celníci nákladní vozidlo s etanolem zajistili a z cisterny odebrali vzorky,“ řekla Právu mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová.

Celníky zajištěná cisterna s třiceti kubíky lihu.

Foto: CÚ pro Olomoucký kraj

Vzorky byly podle ní podrobeny analýze v celně-technické laboratoři. „Výsledky rozborů, které máme v současnosti k dispozici, potvrdily, že denaturace zajištěného etanolu nebyla provedena v souladu s legislativou EU, a tudíž se jednalo o přepravu v rozporu s předpisy ČR,“ uvedla mluvčí.

V případě, že se podle ní podezření z nelegální přepravy etanolu potvrdí a řádné zdanění se nepodaří prokázat, hrozí propadnutí zboží i dopravního prostředku ve prospěch státu. „Dále bude vyměřena spotřební daň, která je předběžně vyčíslena na více než osm milionů korun,“ dodala Bortlová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků