Hlavní obsah

Celníci odhalili mezisklad padělaných kabelek za více než čtvrt miliardy

Celníkům se v pátek podařilo odhalit sklad padělků značkového zboží za více než čtvrt miliardy korun. V meziskladu na Praze 4 policisté nalezli zejména kabelky i další zavazadla a zadrželi i dvě osoby. V neděli o tom informoval mluvčí Celní správy Jiří Barták.

Celníci odhalili mezisklad padělaných kabelek za více než čtvrt miliardy

"Celníci padělky odhalili při běžné kontrolní činnosti v blízkosti skladovacího areálu u betonárky ZAPA v Praze 4. Jejich pozornosti neuniklo slabé světlo, které prosvítalo u střechy jedné z plechových hal. Po vstupu do haly celníci nalezli stovky krabic s padělky a dva muže, kteří s nimi manipulovali," uvedl Barták.

Mezi padělaným zbožím převažovaly především kabelky, peněženky a cestovní tašky značek Louis Vuitton a Burberry. Celkem se jednalo o 12 000 položek. Hodnotu originálů vyčíslila celní správa na více než 251 miliónů korun.

"Vzhledem k soustředění takovéhoto duhu zboží na jednom místě lze předpokládat, že celníci odhalili mezisklad, ze kterého měly padělky putovat jednotlivým prodejcům," dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků