Hlavní obsah
Posádka mercedesu neunikla pozornosti policistů. Foto: Policie ČR

Bulhar v mercedesu pašoval čtyři Iráčany, dostal podmínku

Využít větší prázdninový provoz na českých silnicích se zřejmě rozhodl padesátiletý Bulhar, který do svého mercedesu posadil čtyři Iráčany a mířil s nimi podle všeho na západ od našich hranic. Jenže plně obsazeného vozu si všimla hlídka cizinecké policie na jihomoravském hraničním přechodu v Lanžhotu.

Posádka mercedesu neunikla pozornosti policistů. Foto: Policie ČR
Bulhar v mercedesu pašoval čtyři Iráčany, dostal podmínku

„Řidič se prokázal platnými doklady své země. Zbývající čtveřice cestujících pak shodně tvrdila, že žádný platný cestovní či jiný doklad, který by je opravňoval k pobytu na území České republiky, nemá. Hlídce uvedli, že jsou státními příslušníky Iráku,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Celá osádka skončila v rukou policistů, Bulhar si vyslechl obvinění z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což mu okresní soud v Břeclavi ve zrychleném řízení vyměřil podmínku a muže vyhostil. Iráčané putovali zpět na Slovensko, odkud přijeli.

„Policisté neprovádějí pouze kontroly na bývalých hraničních přechodech. I když vlna migrace je výrazně menší než v minulých letech, věnují policisté možnému ilegálnímu přesunu běženců z problémových zemí velkou pozornost. Za využití moderní techniky hlídkují v terénu a pod stálou kontrolou jsou také vlakové a autobusové spoje ze sousedních zemí,“ dodal Malášek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků