Hlavní obsah
Předjíždějící kamion. Foto: Mr.GermanTruck

Soud vydal do Německa Čecha, jehož stíhají kvůli předjíždění za pokus o vraždu

Krajský soud v Brně ve středu vydal do Německa řidiče kamionu Jaroslava Novotného (52), který počátkem roku v Německu nebezpečně předjížděl a ohrozil autobus. Muž se bude zpovídat z pokusu o vraždu. Jeho manévr, kvůli kterému skončil ve vazbě, zachytila palubní kamera z kabiny předjížděného nákladního vozu.

Předjíždějící kamion. Foto: Mr.GermanTruck
Soud vydal do Německa Čecha, jehož stíhají kvůli předjíždění za pokus o vraždu

Na rozhodnutí upozornil server iDnes.cz, podle kterého soudce Martin Vrbík uvedl, že soud neměl jinou možnost a měl povinnost vyhovět evropskému zatýkacímu rozkazu.

Řidič řekl, že je mu to líto a nechtěl nikomu ublížit.

Případ se stal letos v lednu na silnici B12 v Bavorsku v německo-českém pohraničí. Dvaapadesátiletý řidič tehdy předjížděl ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dva pruhy opět sveden do jednoho pruhu.

What Tha hell...

Zveřejnil(a) Mr.GermanTruck dne Čtvrtek 24. ledna 2019

Předjíždějící kamion se v hustém provozu těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly – autobusem a kolonou osobních aut.

Německá média informovala o tom, že by kolize měla katastrofální následky. Řidič vsetínské společnosti Mikostar logistics už po zveřejnění záběrů dostal výpověď z práce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků