Hlavní obsah
Nebezpečný kámen při odstřelu OP Prostějov Foto: TV Prima

Báňská správa zahájí správní řízení kvůli odstřelu OP Prostějov

Kvůli odstřelu budov někdejšího Oděvního podniku Prostějov zahájí Státní báňská správa (SBS) správní řízení. Důvodem je zřejmě to, že jednoho z „diváků“ lehce zranil letící úlomek.

Nebezpečný kámen při odstřelu OP Prostějov Foto: TV Prima
Báňská správa zahájí správní řízení kvůli odstřelu OP Prostějov

„Již jsme obdrželi všechny potřebné podklady. Kolegové z Ostravy je vyhodnotili a rozhodli, že v průběhu tohoto týdne zahájí správní řízení,“ řekl Právu v pondělí mluvčí SBS Bohuslav Machek.

Odmítl však specifikovat, s kým bude správní řízení zahájeno. „Může to být střelmistr, ale také firma, která měla odstřel na starosti. Kdo to bude, samozřejmě víme, ale do vydání rozhodnutí žádné informace v tomto směru podávat nebudeme. Stejně tak vám nyní neřeknu, proč, respektive z jakých důvodů, správní řízení zahájíme,“ uvedl Machek.

Nebezpečný kámen při odstřelu OP Prostějov

Video: FTV Prima

Už před časem ale Právo informoval, že firmě, která měla odstřel na starost, hrozí až pětimiliónová pokuta, střelmistrovi pak padesátitisícový postih, v případě hrubého a opakovaného porušení předpisů i zadržení a odebrání oprávnění.

„Správní řízení samo o sobě ale neznamená, že někdo bude potrestán. Po vyhodnocení všech podkladů a důkazů může být zastaveno,“ upozornil v pondělí Machek.

Demolici sledovaly v sobotu 28. června stovky lidí. Jednoho z přihlížejících lehce zranil úlomek zdiva či kamene. Odstřeleno bylo v Prostějově šest hal, a to za pomoci více než šesti tun dynamitu. Použito bylo 2404 neelektrických a 856 elektrických náloží. Budovy zkrachovalého OP Prostějov se rozhodl zbourat nový majitel, společnost Astria Group. Ta tam hodlá postavit obří výstavní halu a část pozemků pravděpodobně nabídne investorům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků