Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Grace Liant, Reuters

Bankrotující řezník zvýhodnil některé věřitele, hrozí mu osm let

Policisté viní 59letého vyhlášeného řezníka z Českobudějovicka z toho, že zvýhodnil některé své věřitele. Celkem prý ostatním věřitelům způsobil škodu za asi 25 miliónů korun.

Ilustrační foto Foto: Grace Liant, Reuters
Bankrotující řezník zvýhodnil některé věřitele, hrozí mu osm let

„Obviněný zpracovatel masa, který má provozovny v Týně nad Vltavou, v Budějovicích, Hlubocku a na dalších místech, zjistil v polovině roku 2010 úpadek své firmy. V té době evidoval neuhrazené závazky vůči svým dodavatelům ve výši kolem 50 miliónů korun,“ sdělil Právu mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner s tím, že muž i přes značné potíže nevyhlásil úpadek, ale pokračoval v podnikatelské činnosti.

V roce 2011 odebral od dodavatelů zboží za asi 72 miliónů korun. „Aby mu zboží bylo vůbec dodáno, vybíral si mezi svými věřiteli a částečně nebo úplně uhradil dluhy jen těm vybraným, které vlastně potřeboval kvůli dodání dalšího zboží. Jednoznačně tak neoprávněně znevýhodnil a poškodil ostatních zhruba 75 věřitelů,“ konstatoval mluvčí.

Muž tak způsobil škodu 25 miliónů korun. Za trestný čin zvýhodnění věřitelů mu proto nyní hrozí až osm let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků