Hlavní obsah
 

Autobus DPP srazil na přechodu dvě mladé ženy, řidiče čeká soud

Až čtyři roky vězení hrozí řidiči autobusu pražského dopravního podniku (DPP), který letos v lednu po projetí křižovatky na červenou srazil na přechodu u zastávky Sídliště Lhotka dvě ženy (20 a 21). Jedna z nich zůstala zaklíněná pod autobusem a utrpěla těžká zranění. Žalobci z Prahy 4 nyní poslali případ k soudu.

 
Autobus DPP srazil na přechodu dvě mladé ženy, řidiče čeká soud

„Státní zástupce podal 27. listopadu obžalobu na osobu, které je kladeno za vinu, že při výkonu zaměstnání spočívajícího v řízení motorového vozidla nerespektovala světelnou signalizaci a přes svítící červené světlo vjela do křižovatky, kdy na přechodu na jejím konci srazila dvě chodkyně,“ sdělil Právu mluvčí pražských městských žalobců Aleš Cimbala.

Doplnil, že vzhledem k závažnosti zranění jedné z chodkyň byl řidič obžalován z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu v případě uznání viny může soud vyměřit trest od šesti měsíců do čtyř let.

Nehoda se odehrála 22. ledna večer, kdy autobus podle obžaloby projel na červenou světelnou křižovatku ulic Lhotecká, Mariánská a U Kamýku a na přechodu postupně srazil dvě chodkyně, přičemž mladší z nich zůstala po vozidlem.

U autobusové zastávky Sídliště Lhotka v Praze srazil autobus dvě ženy.

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Následky nehody mohly být mnohem horší, nebýt náhody, že v danou chvíli byli nedaleko dva policisté z pražské speciální pořádkové jednotky a také jedna zdravotní sestra. Společnými silami nejprve vyprostili těžce zraněnou ženu zpod autobusu a poskytli jí i druhé chodkyni první pomoc.

Zaklíněná žena následně skončila s mnohačetnými poraněními v umělém spánku v motolské nemocnici, druhá sražená chodkyně utrpěla poranění hlavy, ale byla naštěstí při vědomí a odvezli ji do nemocnice na Vinohradech.

Zkušeného řidiče DPP, který do té doby neměl nikdy se zákonem problémy a nezavinil dosud žádnou nehodu, následně policie obvinila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků