Hlavní obsah
Kradená auta zabavená českou policií. Archivní snímek Foto: Policie ČR

Auta se v ČR kradou pětkrát víc než v Německu

V České republice bylo v loňském roce odcizeno pětkrát víc osobních aut než v Německu. Zatímco v Česku připadá na tisíc provozovaných aut 2,23 odcizených, u našeho západního souseda je to pouze 0,43 vozidla. V úterý to uvedla společnost Cebia, která se zabývá mimo jiné kontrolováním provozovaných ojetých vozů.

Kradená auta zabavená českou policií. Archivní snímek Foto: Policie ČR
Auta se v ČR kradou pětkrát víc než v Německu

V České republice bylo loni odcizeno 10 736 vozidel, v Německu 18 805 aut. Tamní vozový park je ale desetkrát větší, než český. Loni se počet krádeží automobilů v Německu zvýšil o čtyři procenta, v ČR stoupl o tři procenta.

V Německu se prodaly v minulém roce téměř tři milióny nových osobních vozidel, v ČR necelých 165 000. "Kdybychom přepočetli poměr odcizených vozidel na prodej nových vozidel, vychází nám, že v Německu se kradou auta dokonce desetkrát méně než u nás," uvedl ředitel Cebie Martin Pajer.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle německé asociace pojišťoven GDV se nejvíc kradou auta ve velkých městech a v příhraničních oblastech sousedících s Českem a Polskem, tedy na území bývalého východního Německa v čele s Berlínem. Mezi kradenými značkami vede Volkswagen následovaný trojicí luxusních značek Audi, BMW a Mercedes. Na pátém místě je Škoda se 758 odcizenými vozidly.

V Česku se nejvíce kradou auta v Praze, v oblasti severních Čech, ve Středočeském kraji a Moravskoslezském kraji. Vede Škoda následovaná Volkswagenem, Fordem a Renaultem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků