Hlavní obsah
 

Tragický požár na D1 byl velmi silný. Hasiči se nemohli po příjezdu k autům přiblížit

Vyšetřovatelé středeční nehody několika vozidel na dálnici D1 u Brna, kterou nepřežili tři lidé, vyčíslili škodu na 2,5 milionu korun. Auta po srážce zachvátily plameny, které zasáhly také protihlukovou stěnu. Hasiči zveřejnili videozáznam z komplikovaného zásahu.

 
Tragický požár na D1 byl velmi silný. Hasiči se nemohli po příjezdu k autům přiblížit

Požár způsobil silný dým viditelný zdaleka, z hasičských záběrů je patrné, že kouř a oheň neumožňovaly přiblížit se hned k havarovaným autům. Zasahující hasiči vypověděli, že požár s dýmem byl silně rozvinutý už při příjezdu prvních jednotek.

Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na téměř dva miliony na vozech a návěsech, plameny ale poškodily také protihlukovou stěnu a asfaltový povrch vozovky, informoval ve čtvrtek mluvčí policie David Chaloupka s tím, že policie příčinu nehody dál vyšetřuje.

Havárie se stala před 11. hodinou ve směru na Brno mezi sjezdy 182 Kývalka a 190, který směřuje k Fakultní nemocnici Brno a Masarykově univerzitě. Tři lidé včetně dítěte zemřeli před příjezdem záchranářů.

Tragická nehoda na dálnici D1

Video: Milan Vojtek, Právo, Policie ČR

Záchranná služba na místě ošetřila tři zraněné, těžce zraněnou ženu a dva středně těžce zraněné muže převezli do brněnské nemocnice.

Lidem na místě pomáhal i krizový intervent.

Záběry policie z nehody na D1

Video: Policie ČR

Vozy z dálnice sjížděly buď na exitu 182 Kývalka, nebo už na exitu 178 Ostrovačice, v obou případech se ale dostávaly do kolon na objízdných trasách. Na dálnici se popojíždělo zhruba už od Devíti křížů.

Provoz policie obnovila až krátce po 23. hodině.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků