Hlavní obsah

Antifašisté se před služebnou v Brně pustili do křížku s policií. Zasahovali těžkooděnci

Několik desítek účastníků prvomájového shromáždění v Brně, kde se sešla krajní pravice i antifašisté, se po rozpuštění obou pochodů sešlo před policejní služebnou na Cejlu, kde skončili zajištění účastníci demonstrací. Když je policisté vyzvali, aby ulici opustili, někteří antifašisté je napadli, a tak skončili v poutech.

Antifašisté se před služebnou v Brně pustili do křížku s policií. Zasahovali těžkooděnci

Policisté museli okolo 22. hodiny zcela uzavřít Bratislavskou ulici, protože se v ní sešlo několik desítek až stovek antifašistů a příznivců krajní levice. Společně přišli podpořit své kolegy, které předtím policisté zajistili na demonstraci.

Když poslední část demonstrantů opouštěla Cejl, prolétly vzduchem skleněné lahve. Policisté chtěli zajistit muže, který podle všeho jednu z lahví hodil, a chtěli ho dovést k policejnímu vozu. Muži však vyrazilo na pomoc několik lidí, kteří policisty napadli.

Následoval zákrok těžkooděnců. Nejméně dva lidé skončili v poutech. Policisté poté demonstranty vytlačili z ulice.

BEZ KOMENTÁŘE: Potyčky v Brně

Video: Petr Kozelka, Právo

V podvečer se v Brně konaly dvě ohlášené akce. V 17 hodin začalo antifašistické setkání iniciativy Brno blokuje a v 19 hodin začal pochod pravicových radikálů. Antifašisté průvod radikálů blokovali. Radikálů se sešly desítky, odpůrců stovky. Došlo i k potyčkám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků