Hlavní obsah

V Brně se střetli pravicoví radikálové a jejich odpůrci

V Brně se v podvečer sešli demonstranti na dvě ohlášené akce. V 17 hodin začalo antifašistické sekaní iniciativy Brno blokuje a v 19 hodin začal pochod pravicových radikálů. Antifašisté průvod radikálů blokovali. Radikálů se sešly desítky, odpůrců stovky. Došlo i k potyčkám.

V Brně se střetli pravicoví radikálové a jejich odpůrci

V ulicích jsou i stovky policistu připravených zabránit střetu znesvářených skupin. Těžkooděnci při potyčkách zadrželi 10 lidí. Dva policisté byli zraněni.

Zhruba stovka pravicových radikálů se kolem půl osmé vydala na pochod. Doprovázel je kordon policistů. Okolní ulice byly zaplněné jejich odpůrci.

BEZ KOMENTÁŘE: Pravicoví radikálové v Brně

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Těm se dařilo pochod radikálů narušovat. Projevy přehlušovali hlasitým pískotem. Brněnské shromáždění odpůrců radikálů následně organizátor ukončil, většina antifašistů se ale dál snažila průvod nacionalistů blokovat.

BEZ KOMENTÁŘE: Průvod pravicových radikálů Brnem

Video: Petr Kozelka, Právo

Tajemník Brna-střed následně po  20. hodině rozpustil i shromáždění radikálů, neboť jejich trasu odpůrci průvodu zablokovali. Navrhl jim jinou trasu, kterou neakceptovali. Radikálové krátce zapálili i pochodně, s nimiž chtěli pochodovat městem.

BEZ KOMENTÁŘE: Odpůrci pravicových radikálů v Brně

Video: Petr Kozelka, Právo

Po výzvě policistů se nakonec pravicoví radikálové sami rozešli a teprve poté nechala policie odejít i jejich odpůrce, kteří se vydali na oslavný pochod do centra města.

Na akci Kdo si hraje, nehajluje se odpoledne shromáždilo kolem pěti stovek lidí, kteří poslouchali projevy řečníků. Vystoupila například Zdena Mašínová.

Na demonstraci vystoupila například Zdena Mašínová

Foto: Petr Kozelka, Právo

Národní sociální fronta svolala své příznivce na pochod s pochodněmi. Účastníci se sešli na Zelném trhu a zamířili na Mendlovo náměstí.

Pochodu pravicových radikálů se zúčastnilo několik desítek lidí

Foto: Petr Kozelka, Právo

Policisté jsou v pohotovosti, neboť před dvěma lety museli při potyčkách mezi pravicovými radikály a antifašisty opakovaně zasahovat.

Foto: Petr Kozelka

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků