Hlavní obsah
 

Agresivní instruktor zůstal u vězeňské služby, kvůli vybržďování musí na psychotesty

Vězeňská služba potrestala pokutou svého instruktora za nebezpečný incident z února na Liberecku, při kterém zaměstnanec věznic donutil zastavit řidiče dodávky. Instruktor zůstal u vězeňské služby, musí ale podstoupit psychotesty.

 
Agresivní instruktor zůstal u vězeňské služby, kvůli vybržďování musí na psychotesty

Mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová v pátek Novinkám sdělila, že instruktor byl kázeňsky potrestán pokutou, její výši mluvčí nesdělila.

„Zůstává ve služebním poměru, musí ale podstoupit náročné psychotesty,“ upřesnila Kučerová. Pokud by je nezvládl, dostal by vyhazov. „Svého jednání velmi lituje,“ dodala Kučerová.

Incident zaznamenal šofér vybržďované dodávky na palubní kameru, na případ v únoru upozornila televize Nova. Agresivní řidič sám pak sám přihlásil policii, vězeňská služba následně potvrdila, že se jednalo o jejího instruktora.

Na videozáznamu je vidět, jak se osobní auto snaží předjet dodávku, kvůli svedení silnice do jednoho pruhu ale musí přibrzdit a zařadit se. O zhruba deset kilometrů dál pak řidič šoféra dodávky donutil zastavit přibrzďováním, přičemž mával služebním průkazem.

Když vystoupil, řidiče dodávky slovně hrubě napadl. „Mám chuť tě vytáhnout z auta a rozbít ti držku,“ obořil se na šoféra, který se ptal, jestli je muž od policie. „Vymlátit ti zuby, je mi to jedno,“ dostalo se mu odpovědi.

Případ měla nejdřív na stole policie, která rozhodnutí nakonec nechala vězeňské službě.

V jakém oboru je muž instruktorem, Kučerová neupřesnila. Podle Novy vyučuje sebeobranu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků