Jak Právu upřesnila mluvčí krajské záchranné služby Kristýna Fejfarová, utrpěla dívenka mnohačetná poranění, která nebyla slučitelná se životem. "Holčičku se před naším příjezdem na místo snažili oživovat laici, pak jsme v tom pokračovali i my, ale bohužel se ji nepodařilo zachránit. Její zranění byla mnohačetná," řekla Právu Fejfarová.

Tragickou nehodu začala ihned vyšetřovat liberecká kriminální policie, protože matka s dcerou se v době neštěstí nacházely v místech, kde není železniční přejezd ani přechod pro pěší.

Policie vyšetřuje příčiny nehody

"Okolnosti případu a také míru zavinění prošetřuje služba kriminální policie a vyšetřování, protože se obě nacházely v místech, která nejsou uzpůsobena ani pro přejezd aut, ani pro přechod pěších. Matka ale vyvázla z neštěstí bez zranění," líčila Právu liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Také podle mluvčího Drážní inspekce Zdeňka Neusara došlo ke střetu mnohatunového kolosu a dívky mimo železniční přejezd. Kriminálku tak pravděpodobně bude především zajímat, proč matka svou dceru do životu nebezpečných míst vůbec pustila nebo případně zavedla.

"Nehoda přerušila provoz na trati mezi Turnovem a Libercem na dvě a půl hodiny. Obnoven byl až krátce po 18. hodině, " řekl Novinkám Zdeněk Neusar z Drážní inspekce.