"Pro podmíněné zastavení byly splněny všechny podmínky. Chrástecká byla stíhána pro trestný čin se sazbou do pěti let a k činu se doznala. Navíc škoda je v tomto případě nevyčíslitelná a nedá se nijak nahradit. Soud má za to, že lze tímto způsobem věc skončit. Obviněná je osobou bezúhonnou a věc má pro ni nejbolestivější následky. Toto řešení případu je podle mne správné," řekla soudkyně Haltufová s tím, že zkušební doba byla stanovena na jeden rok.

"Rozhodnutí ale ještě není pravomocné, je zde třídenní lhůta na stížnost. Podat ji může státní zástupce i obviněná," dodala. "Usnesení jsem ještě neobdržel. Neznám proto důvody, které k zastavení trestního stíhání soud vedly. Až ho budu mít, vše vyhodnotím a učiním závěr. Teď by bylo jakékoliv vyjádření předčasné," řekl Právu ve středu Schmidt. Chrástecká se k rozhodnutí nevyjádřila - na jakékoliv telefonické dotazy reagovala tak, že vždy zavěsila.

Malý Matěj si kousek před stanicí Střeň zřejmě otevřel dveře a z jedoucího vlaku vypadl. Po týdenním pátrání našli jeho tělo policisté nedaleko kolejiště a soudní pitva prokázala, že příčinou smrti byla zranění, která si způsobil pádem.