Tragédie se stala 7. února u bývalého nočního klubu na okraji Volyně. Dívka si šla na nedalekou benzínovou čerpací stanici dobít kredit do mobilního telefonu. Když se vracela, zezadu do ní narazila dodávka přijíždějící od Strakonic.

Staněk od začátku vyšetřování tvrdí, že auto neřídil on, ale jeho manželka. Stejnou výpověď zopakoval také u soudu. "Byl jsem doma. Manželka přijela, že jí něco spadlo na auto. Viděl jsem rozbité sklo, tak jsme se tam jeli podívat. Jelikož byla tma, vrátili jsme se pro baterku, a tak jsme ji našli, u domu opřenou o zeď. Jeli jsme to ohlásit na policii," řekl Staněk. Proč se ani v tuto chvíli nesnažil dívce poskytnout pomoc, spolehlivě vysvětlit nedokázal.

U soudu ve čtvrtek vypovídali také policisté, kteří nehodu vyšetřovali, pracovnice čerpací stanice, znalec z oboru dopravy a mladík, který dívku u domu objevil a zavolal pomoc. Soudkyně rovněž vyslechla manželku obžalovaného. "Je mi to hrozně líto, co se stalo. Vždyť sama mám tři děti," plakala Eva Staňková.