"Dáváme to nyní dohromady a připravujeme to. Pan Hučín bude žádat odškodnění za ušlou mzdu, na což má právo ze zákona. Bude také žádat náhradu za morální škodu v souvislosti s rokem stráveným ve vazbě. Souvisí s tím také to, že nemohl po propuštění z vazby najít zaměstnání. Žil pouze z podpory," uvedl Hučínův obhájce Milan Hulík. Doplnil, že součástí náhrady škody bude také honorář jeho i kolegy Stanislava Devátého, se kterým Hučína léta při soudních přích zastupovali.

Bývalý zpravodajec v pátek uvedl, že ho několikaleté stíhání poškodilo na jméně. "Byl jsem obviněn jako pachatel bombových útoků, tohle stigma se bude těžko odpárávat. Poškodilo mne to na jméně, nemohl jsem najít práci. Chtěl bych však, aby odškodnění neplatili daňoví poplatníci, ale ti, kteří to zinscenovali," uvedl Hučín.

Bývalý důstojník BIS navíc zvažuje svůj návrat do bezpečnostních složek. "Mým cílem je vrátit se zpět do BIS a pokračovat v tom, co jsem začal. Počkám však na výsledky voleb. Pokud by se do čela dostala ODS, je to reálné," uvedl Hučín.

Před soudem se třiapadesátiletý Hučín zodpovídal tři roky. Část jednání byla kvůli utajovaným skutečnostem neveřejná. Proces doprovázely protesty jeho příznivců, kteří požadovali otevření jednání i pro veřejnost. Zasahovat musela i justiční stráž.