"Trestní stíhání jsem zahájil," potvrdil na dotaz Práva plzeňský státní zástupce Libor Řeřicha. Původně případ státní zástupce odložil, ale jeho nadřízený rozhodnutí o odložení zrušil a dal pokyn k trestnímu stíhání.

K předmětné nehodě došlo v lednu 2001. U odbočky na obchvat Pomezí ve směru na Cheb havaroval řidič Aleš Kasl s vozidlem Peugeot, když nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, převrátil se a zranil se. V protokolu byl od začátku uveden jako viník nehody s tím, že vyšetřovatel vycházel mimo jiného i z výpovědi svědka Jana Blaška. Blaško uvedl, jej vozidlo podjíždělo z pravé strany přes odbočovaní pruh a pak se náhle převrátilo mimo komunikaci.

Podle Kasla to ale bylo tak, že dojížděl před ním jedoucí vozidlo, které chtěl předjet v levém jízdním pruhu . "Vůz mi ale náhle vjel do dráhy, na což jsem reagoval tak, že jsem strhl řízení napravo, dostal jsem smyk a několikrát se převrátil," tvrdil Kasl. Na popud Hrušky byl protokol o dopravní nehodě pozměněn tak, že ze svědka byl udělán viník a z viníka poškozený. Na základě takového výsledku vyšetřování byl Jan Blaško obviněn z trestného činu ublížení a soud pak ve svém verdiktu uvedl, že Blaško rozhodně není viníkem dopravní nehody a zprostil ho obžaloby.

Detektivové inspekce ministra vnitra později zjistili, že Hruška zasáhl do vyšetřování na základě výpovědi dalšího svědka, který se s odstupem času přihlásil s tím, že nehodu viděl a který je známý otce Aleše Kasla. Ten podpořil Kaslovu verzi. Jeho svědectví ale před soudem označil za nevěrohodné soudní znalec.