Podle zjištění policie dívka navštívila na Chomutovsku dva obchody v nákupní zóně. Když v prvním poškodila visačku na zboží, odešla do druhého obchodu, kde ji však bedlivě sledovaly prodavačky. To se jí nelíbilo a začala prodavačkám nadávat. Následně na ně vytáhla injekční jehlu a začala je ohrožovat.

Prodavačky vyhledaly pomoc u policistky, která před obchodem řešila dopravní přestupek. „Když policistka vyzvala ženu k ukázání rukou, měla začít couvat. Žena zákona tedy uchopila podezřelou za rameno a ruku. Na to měla dotyčná reagovat tak, že policistku měla opakovaně bodnout injekční jehlou do předloktí,“ popsala v pátek mluvčí policie Miroslava Glogovská.

Útočnice byla i přes svůj odpor zpacifikována a odvezena do cely. Měla pozitivní test na drogy a následně byla obviněna z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Soud ji poslal do vazby.

Policistka podle mluvčí utrpěla lehké zranění. Při poranění jehlou jsou stanoveny preventivní postupy, kterými bude muset policistka projít. Blíže je ale policie nekomentovala.