Řidič nezastavil ani před zátarasem vytvořeným dalším policejním autem a hnal se po silnici č. I/54 směrem do okresu Hodonín. Poblíž obce Žarošice pak ujíždějící řidič vozidlo otočil a jel zpátky.

„Přitom nereagoval ani na protijedoucí policejní vozidlo se zapnutými majáky, a ačkoliv měl možnost své vozidlo včas zastavit, neudělal to. Naopak svým vozem najel proti policejnímu a narazil do něj. Jeden ze zasahujících policistů byl zraněn,“ popsal honičku policejní mluvčí Petr Zámečník.

Řidič policistům ujížděl, protože neměl na auto sjednané povinné ručení

Dvaatřicetiletý muž vedle sebe vezl spolujezdkyni. Oba byli nezraněni.

FOTO: Policie ČR

Po střetu sjelo vozidlo Ford Mustang do příkopu, kde zastavilo. Policisté bezprostředně poté řidiče sedícího za volantem ujíždějícího vozidla zadrželi.

Dvaatřicetiletý muž přitom vedle sebe vezl spolujezdkyni. Oba byli nezraněni. Policisté řidiče eskortovali do policejní cely. Dechová zkouška i test na drogy byly negativní. „Jak vyšlo najevo, důvodem jeho ujíždění bylo to, že na vozidle neměl sjednáno zákonné pojištění,“ doplnil mluvčí.

Řidič policistům ujížděl, protože neměl na auto sjednané povinné ručení

Řidič policistům ujížděl, protože neměl na auto sjednané povinné ručení.

FOTO: Policie ČR

To, že zbytečně ohrozil sebe, spolujezdkyni, zasahující policisty a naboural dvě auta, zřejmě nedomyslel do všech důsledků. Zejména proto, že policisté jej obvinili ze zločinu násilí proti úřední osobě. Jeho vozidlo, které použil jako zbraň proti zasahují hlídce, bylo zajištěno pro účely trestního řízení.

„V konečném součtu to vypadá tak, že za původně banální přestupek spojený se zákonným pojištěním vozidla, kvůli kterému spáchal trestný čin, může být odsouzen až na šest let vězení a o vozidlo přijde,“ dodal Petr Zámečník.