Muž měl podle oznámení uklouznout během traversu pod Malým Šišákem. „Sjel asi sto metrů z prudkého srázu. Ostatní se ovšem k němu nebyli v tu chvíli schopni dostat. Ihned jsme tedy na místo vyslali šest našich záchranářů v terénním autě a na čtyřkolce,“ popsal situaci náčelník krkonošské horské služby Pavel Jirsa.

„Ještě před příjezdem záchranářů se dolů k muži mezitím postupně dostali jeho dva synové. Vrtulník pak u zraněného vysadil lékaře a leteckého záchranáře,“ pokračoval Jirsa.

Ukázalo se, že muž má pravděpodobně poraněné rameno a zlomenou nohu. „Po ošetření byl proto umístěn do podvěsového vaku a posádka vrtulníku s ním přeletěla na místo, kde jej mohla naložit na palubu,“ dodal Jirsa.

Osmiletý chlapec se vážně zranil při skoku na lyžích v jihočeském skiparku

Doplnil, že oba syny pak museli členové horské služby pomocí lanové techniky vytáhnout zpět na cestu.

Manželka zraněného záchranářům řekla, že ona i ostatní přecházeli místo pádu pěšky se sundanými lyžemi.

„Je pravděpodobné, že kdyby měl muž běžky sundané také, k uklouznutí by nedošlo. Pravdou je, že před několika dny se vytvořil mokrý sníh, který však dnes v noci umrzl a na mnoha místech jsou tak cesty silně zledovatělé,“ varoval turisty i běžkaře náčelník Jirsa.

Dodal, že doporučuje všem, aby trasy túr pečlivě plánovali a vydávali se na některé úseky s nutností traversu vybaveni alespoň tzv. nesmeky.