Sám Kotrba podle médií odmítá, že by někoho napadl. Naopak byl prý napaden a bránil se. Očití svědci však hovoří jinak. Jako první informovala o útoku novinářka Apolena Rychlíková.

Velký dík Ivana Svobodová. Zachovala se skvěle a Štěpán Kotrba, který před chvílí napadl dva bezdomovce pepřovým sprejem...

Zveřejnil(a) Apolena Rychlíková dne 18. únor 2018

„Štěpán Kotrba, který před chvílí napadl dva bezdomovce pepřovým sprejem poté, co ho žádali o peníze, musel opustit sjezd ČSSD. Tak je to správně. Stály jsme pár metrů od toho incidentu a nevím, jestli jsem kdy na někoho tak řvala, jako jsem řvala na Kotrbu. Až vám bude tvrdit, jak ho ti bezdomovci napadli, nevěřte mu. Neudělali nic. Lže,“ napsala na svůj facebookový profil Rychlíková.

 

Český rozhlas, za který byl Kotrba na sjezdu akreditován jako analytik, s ním zastavil externí spolupráci. V pondělí o tom na Twitteru informoval mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Nikdo nepodal oznámení

„K údajnému sporu mezi dvěma muži mělo dojít v době, kdy již pominul režim zvýšeného bezpečnostního opatření, neboť nejvýznamnější chráněné osoby, to je prezident České republiky a předseda vlády Slovenské republiky, se již v místě nenacházely,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Moravčík s tím, že se policie incidentem dosud zabývá pouze na základě informací z médií.

„Zatím jsme žádné oficiální oznámení neobdrželi, a to ani od přímých účastníků či případných svědků,“ dodal Moravčík.

Na Twitteru se od Kotrbova chování distancovalo i Územní sdružení Syndikátu novinářů pro Prahu a Středočeský kraj s tím, že odsuzuje agresivní chování politického aktivisty Štěpána Kotrby, který dlouhodobě zneužívá novinářské profese k prosazování svých vlastních zájmů. Syndikát zdůraznil i skutečnost, že jmenovaný není členem této profesní organizace.