Vražda se stala 14. prosince 1997. Večer předtím se dívka bavila s kamarády v dnes již neexistujícím rockovém klubu Sklep v Mečnikovově ulici v Ostravě-Vítkovicích. „Časový snímek, který jsme sestavili z výslechů návštěvníků klubu, nám mapuje pohyb poškozené asi až do třetí hodiny ranní, pak nám stopa mizí,“ přiznal kriminalista moravskoslezského týmu Homicidium Josef Kubánek, který se případu věnuje 18 let.

Místo, kde policie našla poškozenou.

Místo, kde policie našla poškozenou.

FOTO: Policie ČR

Tělo dívky našel druhý den ráno po osmé hodině náhodný chodec v lese za obcí Proskovice poblíž silnice vedoucí do Krmelína. „To místo je od klubu Sklep vzdáleno asi osm kilometrů. Z ohledání na místě a ohledání těla víme, že místo nálezu není místem činu, takže tělo musel do lesa někdo dovézt,“ uvedl vyšetřovatel s tím, že posledním místem, kde byla Lucie viděna, byl právě Sklep. Ten byl v té době mezi ostravskou mládeží velmi populárním klubem, toho večera v něm bylo přes 300 návštěvníků.

Oblečení, které měla dívka na sobě.

Oblečení, které měla dívka na sobě.

FOTO: Policie ČR

Podle Kubánka neřekli lidé z klubu policistům vše. „Myslíme si, že některé osoby nám neuvedly všechny skutečnosti, které jim byly známy o pohybu poškozené, případně o jejím odchodu, s kým odcházela nebo že by se zmínila, kam má namířeno,“ poukázal s tím, že vyslechnuti byli všichni, kteří Sklep onoho večera navštívili.

Mají DNA

„Z jakého důvodu nám některé informace nesdělili, nevíme. Domnívám se, že někteří nechtěli vystupovat v kauze jako svědci, nechtěli označit osobu blízkou či známou nebo chtěli na policii trávit co nejméně času a raději řekli, že nic neviděli,“ nastínil kriminalista.

Batoh oběti

Batoh oběti

FOTO: Policie ČR

V průběhu vyšetřování odebrala policie i vzorky DNA od stovek lidí, včetně návštěvníků klubu. V něm byla zavražděná dívka známá, s mnohými hosty se údajně znala osobně.

Interiér Klubu Sklep

Interiér klubu Sklep

FOTO: Policie ČR

Policisté pracují léta s několika vyšetřovacími verzemi. „Chci vyzvat všechny osoby, které by měly jakýkoliv poznatek, který by mohl vést k objasnění případu, aby tak učinily prostřednictvím tísňové linky 158, případně na kterékoliv policejní služebně. Přivítáme jakékoliv, i anonymní oznámení, po totožnosti anonymních oznamovatelů nebudeme pátrat,“ slíbil Kubánek.

Interiér Klubu Sklep

Klub Sklep

FOTO: Policie ČR

Jaký byl motiv vraždy, neřekl. Po vraždě se však spekulovalo o tom, že motiv byl sexuální. „Motiv není v tuto chvíli podstatný. Podstatné je, že dívka zemřela násilnou smrtí a my hledáme pachatele,“ prohlásil s tím, že po pachateli budou kriminalisté pátrat i po 15. prosinci. „Ale to už nebude pachatel trestně stíhatelný,“ dodal.