Nákladní auta se střetla zhruba na 13. kilometru dálnice kolem páté hodiny ráno, okolo šesté byl zprovozněn jeden jízdní pruh. „Podle předběžných závěrů první z kamiónů zastavil v odstavném pruhu pro technickou závadu, kamión jedoucí za ním nestačil zareagovat a narazil do něj a spadl z mostu,“ uvedl mluvčí.

Kamión blokuje silnici mezi Rajhradem a Syrovicemi. Je proto uzavřená.

Nákladní vůz, který spadl z mostu, převážel kuřata. „Ještě přesně nevíme, kolik kuřat přežilo, část z nich ale bude odvezena do kafilérie,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Nehoda kamiónů na D52

Nehoda kamiónů na D52

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

Krajský ředitel veterinární správy Jaroslav Salava řekl, že reálná čísla budou známa až po odvozu přeživších kuřat na jatka do Modřic, kde se provede přehodnocení stavu. „Na místo vyjel náhradní kamión, drůbež se překládá. Uhynulá drůbež se na místě vyselektuje pro kafilérii, pak ale ještě mohou být další zraněné kusy, které se utratí až na jatkách," uvedl ředitel.

Záchranná služba k nehodě vyslala posádku s lékařem i bez lékaře. „Pacientem byl mladý muž, má drobnější povrchová poranění, doporučili jsme mu odvoz na chirurgickou ambulanci. Domluvil se, že na ni chce je sám, proto byl ponechán na místě,” uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Provoz na Brno musel být na D52 přerušen kvůli úklidu dálnice, doprava byla po dobu úplného zastavení provozu odkloněna přes Ledce a Rajhrad. V současné době hasiči oba kamióny vyprošťují.