„Dosud zjištěné skutečnosti vypovídají o tom, že se spíše jednalo o nešťastnou náhodu než cílené jednání ze strany 80letého muže. Nicméně prosíme občany, kteří se pohybovali na mostě, jeho okolí nebo byli pasažéry různých lodí, aby poskytli své svědectví, případně videozáznamy, prostřednictvím linky 158,“ uvedl Hulan.

Dodal, že policie má záznamy z městských kamer, ale není tam zachycena celá událost či není zachycena zcela zřetelně. Sdílnější nebyli ani členové ostrahy Karlova mostu, dostali přísný zákaz incident komentovat.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři pomáhají zraněnému Třískovi

Tříska spadl v sobotu po 16. hodině z Karlova mostu do řeky Vltavy, odkud ho vytáhla dvojice ve výletní lodi. Podařilo se jej resuscitovat a záchranáři ho převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) v pražské Vojenské nemocnici ve Střešovicích. [celá zpráva]

Na Karlově mostě měl rituál

„Byl v perfektní kondici a těšil se na velikánskou roli. Poslední měsíce nežil ničím jiným. Představa, že by přiletěl z Kalifornie, absolvoval kostýmní zkoušky a šel ukončit život, je naprosto hloupá,“ napsal na svůj facebookový profil Jiří Mádl, který měl režírovat film Na střeše, v němž měl Tříska ztvárnit hlavní roli.

„Vymstil se mu jeho rituál návštěvy Karlova mostu, který dělal před natáčením každého nového filmu,“ dodal Mádl.